Žena schudla takmer 50 kilogramov a toto je jej tajomstvo. Zo svojho jedálnička úplne odstránila túto jednu vec

Niekedy je nezdravá strava vaším najväčším nepriateľom, hoci si to celkom neuvedomujete. Najhoršie je, keď celý deň prijímate veľmi veľa cukrov a nevydávate takmer žiadnu energiu. Portál Womenshealthmag priniesol príbeh ženy, ktorej toto poznanie zmenilo život.

Carlisa Demeritte bola vždy vyššia a väčšia ako ostatní tínedžeri. Vždy nad svojimi kamarátmi vyčnievala, no ľudia jej hovorili, že svoju váhu nesie dobre, hoci nevedela, čo to znamená.

Problém s cukrom

Napriek tomu, čo jej hovorili ľudia, mala pocit, že má nadváhu. „Nejako som proste vedela, že mám nadváhu. Pocity o mojej váhe sa však netýkali len čísla. Jednoducho som vedela, že nie som zdravá. Necvičila som, neustále som jedávala fastfood. Mojím najhorším zvykom bol však cukor, a to hlavne v nápojoch. Nemala som ani tušenia, koľko cukru do seba denne dávam,“ povedala pre Womenshealthmag. Od 14-tich skúšala rôzne diéty, ale neustále zlyhávala. Po rokoch skúšania a zlyhávania v zdravých návykoch si povedala, že už stačilo.

Zlom prišiel v jednom bode

Jej zlom prišiel v januári 2018, kedy kráčala po schodoch a uvedomila si, že nevládze dýchať a neuveriteľne sa potí. „Nenávidela som sa za to, že taká jednoduchá aktivita môže byť pre moje telo problémom.“ Rozhodla sa teda, že sa nevzdá a zo svojho života vyhodila všetko, čo jej nerobilo dobre. Vyškrtla cukor, fast food, vyprážané jedlá, chlieb, ryžu a všetky sladkosti. Vedela, že pre tento raz musí urobiť niečo radikálne, aby to bolo aj účinné.

Najúčinnejšie je sledovať si cukor

V rámci motivácie sledovala aj rôzne podporné videá. Keď začínala chudnúť, na raňajky si dávala smoothie a niekedy aj na večere. Hlavné jedlo tvorila väčšinou zelenina a pečené mäso, kuracie alebo morčacie. Sledovala si príjem soli a denne vypila dva až štyri litre vody a dva alebo viac šálok zeleného čaju. Vyskúšala aj pôst. Postupne si však uvedomila, že pre jej chudnutie je jednoducho najlepšie sledovať si príjem sacharidov a cukrov. V súčasnosti konzumuje len prírodný cukor z ovocia a ďalšiemu sa vyhýba.

Ku strave pridala aj cvičenie

Čo sa týka cvičenia, začínala s behom a postupne pridávala aj závažia. Teraz sa venuje aj joge a tancovaniu, no miluje aj silový tréning. Celkovo schudla takmer 50 kilogramov od januára 2018 do roku 2019. Podľa nej je však dôležité sa zamerať na svoje zdravie a všetko ostatné príde potom.