Zabudnite na matné rúže a nudné účesy. Toto sú podľa odborníkov tie najhorúcejšie trendy na rok 2020

Rok 2020 sa už naozaj nezadržateľne blíži a s ním sa či chceme, alebo nechceme, blížia aj nové trendy. A to nielen v oblečení, ale aj vlasové a make-upové. Ktoré budú trendy počas nasledujúceho roka?

Veľmi často sa v trendoch bije prirodzenosť s akousi potrebou vytŕčať z davu. Podobné to bude aj v roku 2020, s tým rozdielom, že sa v podstate opäť posúvame o trochu viac do minulosti a na vrchol sa vracajú populárne hity z rokov minulých.

Farebný make-up

Nemusíte sa báť výrazných farieb. A hoci prirodzenosť a chodenie bez výrazného líčenia je vždy dobrou cestou, teraz to budú práve farbičky, a to nie hocijaké, ale všetky. A čím výraznejšie a farebnejšie, tým lepšie. Nebojte sa to skúsiť a zabezpečte si paletku s farbami, s ktorými môžete experimentovať.

Lesk na pery

Na matné pery už môžete zabudnúť. Hoci to mnohí ľudia ešte stále berú za najkrajšie, čo si môžete na pery dať, už dávno nie je pravda, že sa nosí len matný alebo metalický rúž. Práve naopak. Lesk na pery je práve jeden z najvýraznejších trendov, ktoré sa budú držať na vrchole počas celého roka 2020.

Žiadne hrubé nánosy make-upu

Hoci možno práve na tvári máte niekoľko vyrážok, nie je vhodné, aby ste si celú pleť zakryli hrubým nánosom make-upu. Pokožka má mať čo najviac prirodzený nádych s jemným leskom. Na rozdiel od očí, ktoré by mali byť výrazné, pri pleti by ste si mali nechať vyniknúť jej prirodzený tón a aj jemné nedokonalosti.

Vlasové doplnky

Aj rok 2020 sa bude niesť v znamení množstva vlasových doplnkov. Sponky, čelenky a rôzne ďalšie veci budú presne to, čo si zamilujete a nebudete si bez toho vedieť predstaviť žiadny účes.

Medové a teplé odtiene

Na rozdiel od posledných rokov, kedy väčšina žien uprednostňovala popolavú a rôzne studené odtiene, teraz by ste sa mali zamyslieť nad tým, že by ste svoj účes zmenili a vrhli sa do trochu iných odtieňov. Je to len a len na vás, no keď to bude moderné, prečo by ste to nezmenili? Nový rok je na radikálnu zmenu skutočne ideálny.

Krátke a odvážne strihy

Samozrejme, nie každá žena má odvahu na to ostrihať si svoje dlhé vlasy. Hlavne vtedy, keď si ich už dlho pestujete a snažíte sa ich mať čo najdlhšie vám asi ani nenapadne, že by ste sa mali nechať ostrihať. No tento rok je pre to ideálny, pretože sa môžete poriadne vyblázniť a vyskúšať veci, ktoré ste predtým absolútne neskúšali.

Prirodzená štruktúra vlasov

Asi sa potešíte, ale teraz je čas na to, aby ste sa prestali hanbiť za to, aké vlasy vám príroda nadelila. Kučeravé, rovné alebo bez jasnej štruktúry? Na tom vôbec nezáleží, ide o to, aby ste sa o ne starali a nechali ich vyznieť vo svojej prirodzenej kráse. Možno bude trochu trvať, kým si na to zvyknete, ale verte tomu, že nakoniec to bude to najlepšie, čo vám bude vyhovovať najviac.

Ktorý trend sa vám páči najviac?