Vzala plastovú vidličku a omotala okolo nej kúsok nite. To čo vzniklo, je neuveriteľné. Máme to na videu!

Máte radi dekorácie a vždy vás lákalo vytváranie všemožných kúskov? Čo takto čipka? Skúšali ste ju niekedy vytvoriť? Ak nie, potom máte dnes obrovské šťastie, pretože sme si pre vás pripravili úplne jedinečný a jednoduchý návod, ako si takú čipku vytvoriť. Ak ste v tejto oblasti úplný začiatočník, potom je to ešte lepšie, pretože budete môcť začať pekne od začiatku a treba sa za nejakú dobu vypracujete v majstra tvorby kraja. V dnešnej prípade vám bude k výrobe čipky stačiť obyčajná vidlička, ktorú máte v kuchynskom príborníku.

001.png

ZOPÁR SPRÁVNYCH POHYBOV

Možno si hovoríte, že výroba čipky je zložitá vec, ale v skutočnosti je nesmierne jednoduché. Človek sa len nesmie báť a musí do toho ísť s ozajstnou túžbou a chuťou. Dnes sa nemusíte báť žiadnych zložitých postupov, pretože vás naučíme jednoduchý spôsob, pri ktorom budete potrebovať len, už spomínanú vidličku. Opäť si možno hovoríte, ako môže taká vidlička pomôcť že? Úplne zásadne. Niekoľko správnych pohybov dokáže vytvoriť krásnu čipku, ktorá bude báječnú ozdobou.

KOVOVÁ VIDLIČKA JE LEPŠIA

Vezmite si teda vidličku a niť vo svojej obľúbenej farbe a dajte sa do práce. Základom je obmotávání nite okolo jednotlivých hrotov vidličky. Vrelo odporúčame, aby zvolili takú vidličku, ktorá má aspoň 4 hrotmi. Bude sa vám tak lepšie pracovať. Akonáhle budete mať niekoľkokrát obmotaná, prichádza fáza preťahovanie nite stredom. V tomto prípade sa nebojte silnejšieho utiahnutie, pretože niť to už vydrží. Z toho dôvodu je tiež vhodné použiť kovovú vidličku miesto plastové. Nakoniec urobte pre upevnenie klasický uzol.

DROBNÁ PRÁCA PRINÁŠA OVOCIE

Teraz prichádza fáza, kde sa preverí vaše zručnosť a vytrvalosť. Medzi jednotlivými niťami je potreba vytvoriť trochu miesta, čo nemusí byť úplne ľahké, ale my veríme, že to dokážete. Je na to vhodné použiť ihlu, s ktorou vám to pôjde lepšie. Pokračujte v prevliekanie a výrobe jednotlivých uzlov a pozorujte, ako sa čipka začína pekne tvoriť a byť zaujímavá. Stále pokračujte a tvorte ďalšie oka. Je to malicke práce, ale na konci to bude stáť za to. Akonáhle budete mať všetko hotové, stačí len odstrihnúť alebo odrezať zvyšné nite a konca zaceliť pomocou zapaľovača. Pre istotu sa pozrite na podrobný návod vo vloženom videu.

reklama: