Vlasy ako zo salóna? 10+ TIPOV od profesionálnej kaderníčky, ako postupovať pri domácom farbení bez katastrofálneho výsledku

Poznáte ten pocit, keď chcete zmenu farby vlasov, ale vaša obľúbená kaderníčka má najnovší voľný termín o dva mesiace? Predstava ako budete vyzerať o tie dva mesiace až naháňa strach, pričom v blízkej dobe máte v pláne rodinnú oslavu, alebo stretnutie. Siahnete teda po farbe na vlasy v drogérií, i keď sa obávate výsledku. Portál Good house keeping ponúka niekoľko rád pre odvážne domáce kaderníčky.

Nedávny prieskum spoločnosti Beauty Lab poukázal na čím ďalej, tým vyšší trend farbenia vlasov v pohodlí domova. Vyše 82% opýtaných žien uviedlo, že s farbením vlasov doma nemajú žiaden problém. Je to pre ne jednoduchý spôsob zmeny imidžu a navyše i za lacnejšie peniaze. V prieskume vyšlo viac pozitív ako negatív, aj keď výsledok nemusí byť vždy dobrý podľa pôvodnej predstavy.

Rady pre domáce farbenie vlasov

Nepokúšajte sa o drastické zmeny farby. Typickým príkladom je prechod z tmavej farby na blond, prípadne naopak. Ponechajte to predsa len v rukách odborníkov ako aj tónovanie a melírovanie. Vaša výsledná farba bude niekde medzi vašou prirodzenou a farbou na krabici.

My sme narazili na skvelé video Slovenky, ktorá sa rozhodla vyrozprávať svoju cestu premeny práve z tmavej na blond. Niekedy to môže dopadnúť aj takto.

„Ak ste si nechali aplikovať trvalú, počkajte aspoň sedem dní, kým aplikujete farbu, pretože to nemusí dopadnúť slávne,“ tvrdí Sarah Schlosser manažérka kaderníckeho salónu. Taktiež nezabúdajte na časovú dĺžku aplikácie farby.

Ako postupovať pri farbení vlasov

  • Ak nechcete zostať podvečer len s polovicou vlasov natretých farbou a máte dlhšie a hustejšie vlasy, kúpte si radšej rovno dve balenia. Ušetrí vám to stres. Ak vám zostane vo fľaške ešte časť farby, pozorne si prečítajte dokedy ju môžete ešte aplikovať na odrastené končeky.
  • Ošetrite si pokožku a zotrite nadbytočnú farbu s pleti. Predídete tak nepríjemným, zaschnutým šmuhám, ktoré sa odstraňujú len veľmi ťažko.
  • Začínajte s aplikáciou farby od hornej časti prameňov hlavy. Ideálne je si rozdeliť vlasy na viacero sekcií.
  • Ak pracujete sama použite viacero zrkadiel na kontrolu zadnej časti hlavy.
  • Ak sa chystáte použiť farbu, ktorú ste ešte nikdy neskúšali urobte si najskôr test na prameni vlasov. Predídete tak zafarbeniu na oranžovo, fialovo a pod.

Zabudnite na mixovanie farebných odtieňov

To, že vaša kaderníčka dokáže namiešať farbu aj z dvoch, prípadne troch túb, neznamená, že to pokojne zvládnete aj vy. Výsledky môžu byť rôzne a väčšinou katastrofálne.

Ochrana je dôležitá

  • Okrem ochrany pokožky tváre a krku, chráňte i svoje ruky. Dnes už v každej krabičke farby nájdete i ochranné rukavice a čiapku po aplikácií.
  • Investujte do štetcov na nanášanie farby. Sú takmer neodmysliteľnou súčasťou pri aplikácií farby na dlhé vlasy. Zároveň vyhoďte všetky staré a nepotrebné pomôcky.
  • Nezabúdajte na oblečenie a nábytok. Pre niekoho úplne nepodstatná informácia, ale poznáte to. Dobre viete, prečo sa nenafarbiť pri televízií, obľúbenom seriáli a na novom gauči. Ideálnym oblečením je stará košeľa a nezabudnite ani na starý uterák prehodený cez plecia.
  • Pre dlhšiu trvácnosť farby si umývajte vlasy každý druhý až tretí deň. Po aplikácií farby si vlasy zmyte len čistou vodou, nepoužite hneď šampón.
  • Používajte vlasovú drogériu vhodnú na farbené vlasy. Dodáte im väčší lesk a starostlivosť. Odporúča sa vyhýbať sa chlórovanej vode a dlhému pobytu na slnku. Vlasy môžete mať po čase presušené.