Týmto trendom nadobro odzvonilo. Rok 2020 prináša zmeny aj v líčení, vlasovom stylingu, či manikúre

S každým novým rokom prichádzajú do sveta aj nové možnosti. A čo iné by zaujalo ženy viac ako trendy v líčení, vlasovom stylingu či manikúre? Poďte sa s nami pozrieť, na ktoré zvyky z kolónky „krása“ by ste mali v tomto roku zabudnúť.

Výrazné kontúrovanie tváre

Vyradenie tohto zvyku z každodenného líčenia poteší pravdepodobne väčšinu dám. Náročné kontúrovanie a machinácie s make-upom, rozjasňovačom a viditeľou lícenkou je minulosťou. Trend výrazných kontúr najmä v oblasti lícnych kostí priniesli sestry Kardashianky, avšak rok 2020 prináša v oblasti líčenia čosi jemnejšie.

Dôraz sa kladie na prirodzenosť, čiže nielen menej make-upu, ale aj menej roboty ráno pred zrkadlom, a čo nás teší najviac, menší prievan v peňaženke. Aby sme  boli presné, v tomto roku by ste sa mali namiesto výrazných kontúr sústrediť na decentné zvýraznenie lícnych kostí len jemnou lícenkou alebo bronzerom. Všetko v prirodzených tónoch. Haló dámy, indiánske čiary sa už na lícnych kostiach nenosia!

Koniec krvavým perám

Vínovo červené, bordové a tmavohnedé odtiene sú túto sezónu out. Nahradia ich svetlé tóny jednoduchej marhuľovej, fialovej či ružovej. Jar zavítala aj do sveta rúžov. Po novom by ste si mali dať pozor aj na matné rúže, ktoré sa v minulom roku tešili veľkej obľube. Opäť idú do módy šťavnaté a lesklé pery.  V tomto roku už žiadne upírky, na rade sú Ruženky!

Hrubé obočie

Hrubé obočie pripomínajúce krídla operencov skončilo. Ťažké tmavé ceruzky a tiene môžete vyhodiť do smetí. Zbytočne výrazné obočie vám určite nedodá zjav krehkej bytosti, po akej prahnú tohtoročné trendy. Jemné tónovanie a svetlejšie farby (alebo aspoň farby sediace k farbe vašich vlasov) by mali zdobiť tvár každej upravenej dámy. Pripravte si tiene a kefku. Nerobte si z obočia tenkú linku, no ani ho farbičkami nezväčšujte. In je absolútne prirodzené obočie ako vo farbách, tak v jeho tvare.

Dymové oči sú späť

No nie tak celkom. Tohtoročný trend hovorí, že na výraznejšie líčenie použite tmavé linky v kombinácii s dymovým líčením. Každá dáma, ktorá sa s farbičkami rada hrá, si tento rok užije svoju kreativitu. Čo sa týka farieb, odzvonilo výrazne zemitým odtieňom a opäť sú v kurze pastelové farby.

Strapaté a prirodzené

Mäkké vlnky, ktoré vládli minulému roku, nahradili ostrejšie a strapatejšie vlny. Vlasy si preto nemusíte už úhľadne a rovnomerne česať, ale pohrajte sa viac s ich objemom a prirodzeným stylingom. Napumpujte ich tužidlom a poriadne našuchorte. V istom zmysle opäť akoby „lízneme“  vlasovú módu sedemdesiatych rokov.

Mesačná manikúra

V minulom roku si dámy nechali zvýrazňovať polmesiačiky na nechtoch. Manikúra však v roku 2020 tento trend zavrhuje. Vraciame sa späť k hranatým blokom, pruhom a dekorovaní v svetlých odtieňoch, pastelových a neónových.  Zdá sa, že tmavých farieb sme sa už akosi prejedli.