Tento domček má rozlohu len 65 m². Mladý pár ho staval celý rok a keď uvidíte vnútro, nebudete veriť vlastným očiam

Mnohí ľudia milujú ten pocit, keď sa môžu vrátiť domov a konečne si oddýchnuť. Má to svoj zmysel, pretože práve domov by mal reprezentovať pohodu a pokoj. Portál Boredpanda informoval o páriku, ktorý si takto vytvoril skutočne originálny domov.
Zach Both a Nicole Lopez vytvorili domov, aký sa len tak nevidí. Rozhodli sa, že si vlastnými rukami postavia jurtu. Mnohí by to označovali za extrém slova minimalizmus, no keď sa pozriete na fotografie, môžete si byť istý, že aj vy dostanete chuť stráviť tam nejaký ten čas.

Stránka ako návod

Aby toho nebolo málo, spolu vytvorili aj webovú stránku Do It Yurtself, kde podrobne opisujú celý proces výroby takéhoto príbytku. Aj keď sa v jurte snažia zachovať tradíciu kočovných ázijských kmeňov, napriek tomu do nej zakomponovali aj moderné prvky, ktoré ocenia najmä dizajnéri. Celý projekt financuje Zach z peňazí, ktoré ušetril z predchádzajúceho zamestnania. Tento domček má len niečo cez 65 metrov štvorcových, no je v ňom všetko, čo na život potrebujete. Pozrite si v galérii, ako vyzerá vo vnútri.

Moderné spojené s tradičným

Podľa nich vytvoriť jurtu nie je vôbec také ťažké, ako by ste si možno mysleli. Zach a Nicole sa do nej snažili zakomponovať modernosť, no zachovať spojenie s prírodou pomocou materiálov, ale aj rastlinami, ktoré do jurty umiestnili. „Nie sme prví, ktorí vybudovali jurtu a určite nebudeme ani poslednými. Naším zámerom bolo od začiatku vytvoriť bezplatného online sprievodcu pre ľudí, ktorí majú záujem stavať si vlastné jurty. Dúfam, že sa naša stránka stane prvým miestom, ktoré ľudia navštívia kvôli informáciám o tom, aké to je postaviť ju a žiť v nej,“ povedal Zach pre portál Bored Panda.

Čo si o danom projekte myslíte? Viete si predstaviť, že by ste žili na podobnom mieste?