Nosíte okuliare a líčite sa každý deň? Tento trik vám ráno ušetrí aj 20 minút času

Líčenie očí v prípade, že nosíte okuliare môže byť trochu problematické. Nehovoriac o tom, aké problematické je každodenné nanášanie vrstiev make-upu. Ak v tom máte prax, zvládnete to aj za 10 minút. Pokiaľ však s líčením začínate, môže to byť výzva.

Len nedávno sme vám priniesli inšpirácie na účesy pre ženy, ktoré nosia okuliare. Dnes sa zameriame na trik, ktorý vám zachráni vašu vizáž najmä v prípade, že idete na nejaké jednanie a potrebujete vyzerať dobre. Rozmazané oči vykúkajúce spod okuliarov zrejme nechce žiadna z nás a navyše, okuliare zvýrazňujú aj kruhy pod očami a rôzne nedokonalosti, ako je otlačená linka na viečku, opadané tiene, prípadne maskara rozmazaná nad viečkom a aj pod ním.

Efektívny trik, ktorý sa objavil na Reddite je, aby ste trošku primeru na očné tiene dali aj na nos, na ktorom držia vaše okuliare a rovnako aj do kútikov oka, prípadne na tmavé miesta, ktoré sú výrazné. Pokiaľ nanesiete primer na nos, už sa vám nestane, že pod okuliarmi budete mať zmazaný make-up, prípadne začervenané miesto.

Iní ľudia odporučili pred tým ,ako si dáte na nos okuliare aplikovať trochu setting spreju, prípadne dobrého kompaktného púdru. Stačí chvíľu počkať a až potom si založte okuliare. Tie budú na svojom mieste a ak si ich náhodou dáte dole, aj make-up bude na nose stále tam, kde ste ho naniesli.

Primer napríklad vytvára matný a trochu lepkavý povrch, preto vám okuliare budú dobre držať. Ak sa napríklad nelíčite a nosíte okuliare, nechajte svoje oči vyniknúť aspoň tak, že si zvolíte vhodný rám, ktorý vám bude svedčať. Ešte stále sú v móde hrubšie rámy, ktoré vaše oči zvýraznia. Ideálne je, že vám môžu pomôcť aj trochu opticky zväčšiť oči, čo ocenia najmä dámy, ktoré majú pomerne malé a úzke oči.

Ďalšou vychytávkou je napríklad trvalá na riasy alebo klieštiky, ktorými si riasi dobre vytočíte. Nebudú vám pri nosení okuliarov zavadzať a budú výraznejšie. Pod okuliare sa hodí mono líčenie s jedným tmavším, napríklad hnedým tieňom v teplých alebo studených odtieňoch. Chybu však neurobíte ani dymovým líčením v rôznych farebných kombináciách. Na Štedrí deň pridajte trošku lesku a nebojte sa experimentovať aj s trblietkami. Ak použijete primer na očné tiene, budú držať niekoľko hodín.

Máte nejaký trik pre ženy, čo nosia okuliare, ktorý samé používate? Sem s ním!