Nerozumela, prečo sa jej v lete tvorí bolestivé akné na tvári. Zachránil ju až tento tip, ktorý odporúčame všetkým

Leto býva pre pleť naozaj veľkým problémom. Dusí sa pod vrstvou mejkapu, čo často spôsobuje vyrážky a rôzne iné starosti, s ktorými si nevieme poradiť, pretože nenechávame našu tvár dýchať.

Možno to niekomu znie naozaj vtipne, ale pleť počas leta skutočne dýchať potrebuje. Ak chcete, aby bola vaša tvár krásna a bez nedokonalostí aj v tomto ročnom období, pozrite si naše tipy na to, ako to dosiahnuť.

Menej je viac

Fráza menej je niekedy viac je v tomto prípade na mieste. Čo sa týka mejkapu, najlepšie je v lete sa mu úplne vyhnúť. Vaša pleť tak nebude zaťažená a zároveň sa nemusíte obávať, že sa vám niečo v teple po tvári roztečie. V prípade, že jednoducho potrebujete svoju pleť aspoň zjednotiť, používajte ľahké mejkapy, ktoré vyzerajú na pleti prirodzene. Vyhnite sa efektu masky, ktorá vysoké letné teploty aj tak nevydrží.

Hydratujte

Asi vás neprekvapí, že základom pre krásnu pleť v každom ročnom období je dostatočná hydratácia. Nemusíme vám však pripomínať, že podstatná je čistá voda bez pridaných sladidiel. Čistá voda bude robiť dobre nielen vašej pleti, ale celkovo aj vášmu organizmu.

Vyhnite sa sladkým a vyprážaným veciam

Ak viete, že je vaša pokožka citlivá na to, čo vypijete alebo zjete, verte tomu, že v lete sa citlivosť ešte zvýši. Z nezdravých jedál vaša pleť produkuje oveľa viac mastnoty a keďže sa zároveň aj potí, je to pre vaše póry naozaj smrteľná kombinácia. Práve v lete by ste teda mali dať priestor zdravej strave a uvidíte, že vaša tvár bude pôsobiť zdravo a zbavíte sa nedokonalostí.

Pozor na slnko

Hoci je pravda, že občas dokáže slnko vyrážky vyliečiť, nebýva to pravidlom. Mnohým ľuďom slnečné žiarenie dobre nerobí a okrem iného spôsobuje rýchlejšie starnutie pleti. Vždy sa preto nezabudnite natrieť krémom s vyšším UV faktorom.

Venujte pozornosť zvýšenej starostlivosti o pokožku

Aj keď máte sklony sa počas leta maľovať menej, čisteniu by ste jednoznačne mali venovať viac pozornosti, ako ste zvyknutá. Pot, prach a rôzne ďalšie faktory môžu vašu tvár znečistiť a práve preto by ste ju mali dôkladne čistiť. Aspoň dvakrát do týždňa si taktiež urobte dôkladný píling alebo masku.

Krémujte

Aj keď sa vám zdá, že počas leta nemusíte pleť krémovať, pretože je neustále „mokrá“ nie je to pravda. Vaša tvár krém potrebuje v každom ročnom období a v lete obzvlášť. Základom teda je, aby ste hydratovali vaše telo nielen zvnútra, ale aj zvonka.

Keď sa svojej pleti budete dostatočne venovať počas leta, pripravíte ju na zimu, kedy bude zase vystavená chladu a mrazom. Ktorý typ na krajšiu pleť využívate vy?