Na vlasy nastriekala suchý šampón a zobrala kefu. Keď uvidíte výsledok, už nikdy nebudete postupovať inak

Suchý šampón nie je na trhu dlho, no stal sa absolútnym hitom. Používajú ho ženy po celom svete a jeho najväčšia výhoda je, že vám predĺži umývanie vlasov aj o jeden či dva dni. Používate ho ale správne?

Čo sa suchých šampónov týka, na trhu nájdete mnoho značiek. Nie každému vyhovujú všetky, no možno ste len nepostupovali ideálne a preto boli vaše vlasy buď zlepené alebo ešte viac mastné. Táto žena robí profesionálnu kaderníčku v salóne a všetkým ženám povedala, prečo na ich vlasy suchý šampón neúčinkuje.

Krok 1

Ako hovorí vo videu, kúzlo spočíva v trpezlivosti. Najskôr nastriekajte suchý šampón do vlasov a dobre ho prstami rozmasírujte do všetkých vlasov. Počkajte 5-10 minút, kedy si zatiaľ môžete pripraviť raňajky alebo urobiť make-up. Následne vlasy dobre učešte kefou. Je dôležité nepoužívať hrebeň, pretože jeho funkcia nesplní účel. Ideálna je kefa, s ktorou sa ľahko manipuluje, suchý šampón dobre vyčešete a zároveň aj rozptýlite na všetky vlasy.

Krok 2

Následne je tu dôležitý krok. Táto kaderníčka si na vlasy nastrieka tekutý kondicionér, ktorý sa nezmýva, prípadne nejaký produkt vo forme spreju, ktorý používate na vlasy po umytí. Napríklad aj vyhladzujúci elixír alebo vodičku proti elektrizovaniu vlasov alebo sprej na objem. Potom už vlasy len prstami upravte a až vtedy budú ako umyté a suchý šampón bude naozaj fungovať. Šikovné však?