Mladá žena ostala šokovaná. Takto nechutne vyzerajú po vypraní aj vaše „čisté“ podprsenky

Od práčky chceme len jednu vec. Aby naše prádlo vyprala, rozvoňala a najmä, aby ho zbavila nečistôt, potu a bielym veciam navrátila pôvodnú farbu. Počas víkendu ste určite prali bielizeň a špinavá kopa sa premenila na kopu na žehlenie. Keď uvidíte, ako vyzerá bielizeň po vypraní, nebudete tomu veriť.

Pokus jednej ženy

Jednu ženu zaujímalo, či je jej vyprané prádlo skutočne čisté. Keď uvidela výsledok svojho pokusu, takmer tomu neverila. Svoje podprsenky najskôr oprala a potom zisťovala, či sú skutočne čisté. Svoj výsledok zdieľala v skupine na Facebooku, ktorá sa nazýva Mums Who Clean. Po opraní bola voda z „čistých“ podprseniek stále zakalená, špinavá a plná nečistôt. Príbeh priniesol aj portál Metro.

Ako žena uviedla, 6 svojich podprseniek hneď po vypraní namočila do vody. Pridala prášok na pranie a bieliace čistiace prostriedky a nechala ich tam hodinu a pil. Keď sa potom vrátila, čakala ju tmavohnedá zakalená voda. Samozrejme, občas sa stane, že práčka nám bielizeň zle vyperie a ostanú na nej fľaky, ktoré musíte vyčistiť ručne. Ak aj prádlo ostane špinavé a je to špina, ktorú nevidíte voľným okom, nie je to predsa životu nebezpečné. Samozrejme, od práčky ale každý očakáva dobré výsledky.

Ako správne vyprať spodnú bielizeň?

Podprsenky sú ale rizikovým kusom oblečenia. Aj preto, že ich nosíme v oblasti poprsia, kde sa počas leta potíme viac a to nehovoríme o podpazuší. Ak máte dostatok podprseniek, počas leta by ste ich mali meniť aj každý deň. Predídete nepríjemnému zápachu a tiež nečistotám, ktoré preniknú hlboko do vlákien. Samozrejme, podprsenky nenechávajte v koši na špinavú bielizeň dlho, no snažte sa tie špinavé vyprať do 2-3 dní a teda čo najskôr. Najúčinnejšie bude, ak ich pred samotným praním namočíte do čistiaceho a bieliaceho prostriedku, pokiaľ sa jedná o svetlé podprsenky. Potom ich dajte klasicky oprať a nečistoty sa tak odstránia oveľa efektívnejšie.