Je síce malý, no máte v ňom všetko, čo potrebujete. Keď uvidíte tento domček zvnútra, nebudete veriť vlastným očiam

Svet je rôznorodý. Niektorí žijú v luxuse a záleží im ja tom, aby bývali v centre mesta. Iní zase preferujú život v spojení s prírodou a dávajú prednosť úplnému opaku. Ak vás vždy fascinovali ľudia, ktorí sa rozhodli žiť v minimalistických domoch, pozrite sa, ako taký život vyzerá naozaj.

Toto je typ domu, o ktorom sme už niekoľkokrát písali. Malý, jednoducho zariadený, no je v ňom všetko, čo k životu človek potrebuje. Dokonca je na kolesách a môžete s ním cestovať po krajine. Zrejme každý z nás mal občas také pohnútky. Vyraziť s domom na kolesách do sveta.

Na takýto domček sme sa pozreli bližšie a hlavne, zistili sme, ako vyzerá zvnútra. Tento domček na kolesách je jeden z najkrajších, aké sme videli a predstaviť si niekoľkomesačnú cestu po svete už nie je také nereálne. Toto je sen každého človeka, ktorý miluje dobrodružstvo.

Tento domček na kolesách postavila spoločnosť Escape Homes, ktorá sa dlhodobo venuje stavbe takýchto typov domov. Dom stojí na prívese s kolesami a bol postavený ručne. Spĺňa dokonca hlavné štyri princípy: jednoduchosť, efektívnosť, krása a užitočnosť. Čo je však dôležité, priestory sú malé, no dizajnéri si dali záležať na tom, aby boli stále presvetlené. Aj preto sú neprehliadnuteľnou súčasťou domčeka obrovské okná.

Súčasťou domu je aj pomerne veľká kuchyňa, v ktorej je všetko, čo potrebujete. Nechýba chladnička, rúra ani mikrovlnka. Každý jeden detail je premyslený.

Vedľa kuchyne sa nachádza kúpeľňa, ktorá je síce menšia, no taktiež v nej nájdete všetko, čo potrebujete.

Celý dom je postavený z dreva a dokonca aj nábytok je vyrobený z rovnakých materiálov a rovnakým štýlom, aby všetko pôsobilo esteticky.

V domčeku sa ďalej nachádza elektrický krb, pohovka a televízia, aby ste sa nenudili, keď bude vonku pršať alebo budete chcieť len tak oddychovať. Tieto domčeky sú navrhované tak, aby stačili ideálne pre dvoch ľudí. Samozrejme, zmestí sa ich sem viac, v prípade, že k vám zavíta návšteva.

V domčeku tiež nájdete spálňu, kde sa nachádza aj knižnica a úložný priestor. Najväčšou výhodou je aj fakt, že tento domček rešpektuje životné prostredie a bol navrhnutý tak, aby spotreboval čo najmenej energie. Viete si predstaviť život na kolesách? Je to naozaj pre tých, čo milujú dobrodružstvo.