Geniálny spôsob ako si doma na balkóne pestovať vlastné uhorky – výsledok milo prekvapí!

Kto by si nedal chrumkavú uhorku plnú príjemne domáce chuti? Nikto taký zrejme nie je. A preto si dnes ukážeme geniálny tip, ako si vypestovať tie najlahodnejšie uhorky priamo u Vás doma .

Budete sa už čoskoro tešiť z bohatej úrody.

Tento tip si zamilujete a výsledok Vás milo prekvapí. Toto pestovanie domácich uhoriek je naozaj famózne a geniálne. Musíte ho vyskúšať aj Vy.

Priamo na Vašom balkóne!

TIPY PESTOVANIE UHORIEK

Pre výsadbu uhoriek vezmite veľké vedro s objemom 20 litrov a ďalšie menšie s objemom 5 litrov. Odrežte spodnú časť malého vedra. Jeho výška by mala byť o niečo menšia ako polovica veľkého vedra. Na steny vedrá vyvŕtajte 3-4 diery v náhodnom poradí a umiestnite ich do stredu veľkého.

V plastovom kryte vedra vykonajte 13-15 dier vrtákom č. 8 alebo 10. Priemer krytu by mal byť taký, aby pasoval na malé vedro.

Mierne pod úrovňou, v ktorej sa veko nachádza, vytvorte otvor. Jeho priemer by mal zodpovedať šírke hrdla plastovej fľaše.

Berieme pollitrovú fľašu, odrežeme dno a ohneme ju tak, aby sa hrdlo zlomilo. Zaskrutkujte otvor.

Vyrobíme dieru vo viečku a zaskrutkujeme fľašu. Aby mohla voda odtekať.

Potrebujeme tiež bielizeň šnúru a staré tričko, najlepšie syntetické. Budú pôsobiť ako knôty, ktoré budú zasunuté do otvorov veka. Tričko rozrezané na prúžky, lano – na kúsky. Dĺžka zodpovedá výške veľkého vedra plus 3 cm.

Nainštalujeme veko a položíme spolu s vláknom alebo zvyškom tričká na miesto, kde sa viečko prichytí k stenám vedra.

Naplňte vedierko zeminou. pri uhorkách si môžete zo záhrady vziať obyčajnú pôdu, pridať 100 g popola a 500 ml kompostu, všetko dobre premiešať. Alebo si kúpiť hotový substrát v obchode. Laná musia byť vo zvislej polohe.

Uprostred vedra vykonáme jamku a umiestnime sadenice. To isté sa dá urobiť so semenami. Ak bola krajina suchá, dobre ju zalievajte. V budúcnosti nie je zalievanie potrebné: rastlina bude prijímať vlhkosť zospodu. Naplňte dno nádoby vodou.

Posypeme kokosovými vláknami. Neprepustia vlhkosť a vrchná vrstva nevyschne. V miestach úchytov môžete zviazať laná a založiť ich.

Zdieľajte tento článok a podelte sa s ním na facebooku..

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové recepty každý deň.

zdroj: sovkusom.ru