Do mojej obývačky sa kvôli rozmerom takmer nič nezmestilo. Zachránili ma až tieto jedinečné nápady, ktoré aj z malého priestoru vyčarujú dokonalý domov

Ak bývate v malom byte, určite máte niekedy hlavu v smútku z nedostatku priestoru. Hlavu hore, už viac nemusíte smútiť, pretože existuje veľa kreatívnych nápadov, ktoré dokážu urobiť s priestorom doslova zázrak. Toto je 10 spôsobov, ako si môžete vykúzliť z vášho bytu priestranný a pohodlný domov, a to nápadito a efektívne.

Vysúvacia posteľ

Cez deň stôl, na ktorom pracujete a večer posteľ, na ktorej spíte. Výborné riešenie ako ušetriť miesto, čo poviete?

Predelenie priestoru

Ak chcete rozdeliť miestnosť, predelte ho závesnými posúvacími dverami. Môžte s nimi rozdeliť napríklad spaciu časť od kuchyne.

Využite steny

Mať police na stenách je naozaj praktické riešenie, ale čo tak zavesiť na steny aj veci, ktoré nie sú až tak obvyklé? Či už sú to hrnce, panvice, šperky, soľničky alebo aj taký bicykel. Kreativite sa medze nekladú!

Roztriedené veci

Mať uložené a rozdelené všetky veci na svojom mieste je častokrát kľúčom k priestrannejšiemu domovu.

Využite miesto pod posteľou

Aj miesto pod posteľou sa dá využiť ako úložný priestor napríklad pre oblečenie, periny, či uteráky. Stačí dokúpiť boxy a je to.

Odstráňte dvere zo skrinky

Ak chcete nie len ušetriť miesto, ale ho aj opticky zväčšiť, stačí odstrániť zo skriniek dvere.

Hra so svetlom

Vymente tmavú farbu za svetlú a hneď bude váš domov dýchať priestorom. Okrem toho vám svetlé farby aj krásne rozjasnia váš byt.

Hra so zrkadlom

Ilúziu väčšieho priestoru docielite aj obyčajným zrkadlom. Zaveste ho jednoducho na stenu, alebo ho zakomponujte ako súčasť dvier na skrini.

Nadstavba

Ušetriť miesto môžete aj tým, že využijete celý vertikálny priestor. Hornú časť môžete využiť ako spálňu, zatiaľ čo dolnú napríklad ako pracovňu.

Hra so spacou časťou

Využiť môžete aj celý priestor okolo postele, či už nad ňou alebo pod ňou.

Praktické rady

Pri malých bytoch je tiež dôležitý minimalizmus. Miesto veľkého neforemného stola a obyčajných stoličiek, vám pokojne bude stačiť aj malý konferenčný stolík a skladacie stoličky. Priestor vám zaberú aj spotrebiče, preto pri kúpe zvolte radšej mini chladničku s mrazničkou, namiesto veľkej chladničky, či mrazničky.

Ktorý nápad sa vám najviac páči? Máte aj vy nejakú dobrú radu ako zväčšiť priestor vášho bytu? Dajte nám vedieť v komentároch.