9 otázok, ktoré ste sa vždy chceli opýtať odborníka na vlasy. Teraz v tom budete mať konečne jasno

Vlasy sú korunou krásy. Práve preto sa väčšina žien o svoje vlasy stará s láskou a snaží sa urobiť všetko preto, aby boli krásne, lesklé a husté. Na to však potrebujete aj špeciálnu starostlivosť.

Ktorá žena by chcela trpieť suchými vlasmi, mastnými vlasmi, rozštiepenými končekmi alebo lupinami? Okrem toho, že sa kvôli tomu často trápi, môže to mať nepriaznivý vplyv na jej sebavedomie. Preto portál priniesol otázky pre trichológa Fedora Tonkikho, ktorý má 18 rokov skúseností s vlasmi. Čo je pre ne škodlivé a čo si naopak môžete dovoliť? Možno budete prekvapená, čo sa dozviete.

Je časté umývanie vlasov škodlivé?

Keď si vlasy umývate každý deň, nie je to škodlivé. Môžete to robiť tak často, ako to uznáte za vhodné, dôležité sú správne prípravky. To, že umývanie vlasov každý deň škodí, je len fráza, ktorá nemá žiadne vedecké opodstatnenie. Pozor by ste si však mali dávať na šampóny, ktoré sľubujú rast vlasov. V skutočnosti je to len marketingový trik a rast vlasov s tým nemá nič spoločné.

Môžem si žehliť vlasy každý deň?

Podľa kaderníkov je žehlenie vlasov cesta k porušeniu ich anatomickej štruktúry. Vlasy máte na oko zdravé a lesklé, účinok však veľmi rýchlo zmizne a problém sa vráti, niekedy dokonca zintenzívni. Je lepšie preto vyskúšať keratín, než vlasy každý deň mučiť.

Čo spôsobuje bolesť hlavy po účese?

Keď si ženy rozpustia cop alebo iný účes, často majú pocit, ako keby ich boleli až korene vlasov či hlava. V tomto prípade je to chrbtica, ktorá vám naznačuje nejaký problém, pretože všetko má za následok zlý tuk krvi.

Ovplyvňuje vlasy vegánstvo?

Vlasy sú tvorené bielkovinami. Telo im bude vždy venovať pozornosť a to znamená, že ak ich nie je v strave dostatok, potom budú trpieť predovšetkým vlasy. Pre vlasy je dôležitý vitamín B12, ale vyskytuje sa len v mlieku a vajciach. Takže, odpoveď na to je, že musíte mať potrebný prísun vitamínov, aby boli v poriadku.

Prečo obočie po vytrhávaní nerastie?

Keď si obočie príliš často trháte, vedie to k trvalému poškodeniu vlasovej cibuľky a od tejto chvíle, bez ohľadu na to, čo robíte, vaše obočie už nebude rásť.

Zvyknú si vlasy na šampón?

Áno, nemali by ste dlhodobo používať jeden šampón, pretože stav a potreby vlasov sa neustále menia. Keď zmeníte dĺžku, farbu alebo si začnete vlasy pestovať, potrebujú zmenu šampónu. Okrem toho sa menia aj ročné obdobia, preto sa aj starostlivosť o vaše šampóny musia meniť.

Spôsobuje časté umývanie vlasov ich vypadávanie?

Normálna doba strácania vlasov je 100 za deň a práve počas umývania vidíme tých vlasov oveľa viac. Počas tohto procesu a česania pomáhame tým, ktoré sú už pripravené vypadnúť. Nezávisí to však od toho, ako často si vlasy umývate alebo češete.

Je škodlivé nechať vlasy predlžovať?

Keď vám vypadávajú vlasy a uchýlite sa k predlžovaniu, väčšinou tým spôsobíte viac škody ako úžitku. Umelé vlákna nepriaznivo ovplyvňujú korienky vlasov. Predlžovanie by však nemalo byť na dlhú dobu.

Ktoré účesy nie sú pre rast vlasov dobré?

Účesy, kedy sú vlasy príliš stiahnuté a napnuté nepredstavujú pre ich rast vôbec nič dobré. Čiže konské chvosty spôsobujú, že sa často okolo čela objavujú prázdne miesta bez vlasov. Ak chcete predísť vypadávaniu vlasov, mali by ste striedať účesy a zároveň dbať na to, aby ste si vlasy príliš neťahali. Dobrá je aj masáž hlavy.