8 úplne zlých návykov, ktoré robíme pri používaní deodorantu a mali by sme sa ich okamžite zbaviť!

8 úplne zlých návykov, ktoré robíme pri používaní deodorantu a mali by sme sa ich okamžite zbaviť!

Väčšina z nás používa deodorant či antiperspirant ráno, predtým, ako ideme preč z domu, viac-menej v rámci rutiny, aby sme sa počas dňa nemuseli hanbiť, ak sa trochu spotíme. No to nie je úplne správny prístup. Preto sme pre vás pripravili týchto pár trikov, ktoré vám pomôžu zostať dlhšie a hlavne lepšie chránení.

Nedávate si deodorant po osprchovaní

independent.co.uk
independent.co.uk

Čím dlhšie budete bez deodorantu, tým viac potu sa nahromadí na vašej koži. Deodoranty sú najúčinnejšie, keď sa aplikujú na čistú pokožku, preto by ste si mali dať deodorant hneď potom, ako sa osprchujete.

Deodorant si dávate iba raz 

organics.org
organics.org

Deodorant vám nikdy nevydrží tak dlho ako potrebujete. To už zažil každý. Preto sa oplatí pred odchodom z domu naniesť novú vrstvu. Tak ako po sprche, treba si utrieť časť, kde ste už deodorant mali, aby ste sa zbavili starého potu a starej vrstvy deodorantu.

Neviete, čo potrebujete

cupofjo.com
cupofjo.com

Ak máte citlivú pokožku, nepoužívajte deodorant, ktorý obsahuje veľa chemikálií. Ak sa veľmi potíte, používajte namiesto deodorantu antiperspirant.

Používate naraz odlišné produkty.

salihughesbeauty.com
salihughesbeauty.com

Ak váš deodorant vonia sviežo a váš šampón skôr sladko, ako napríklad jablká alebo kvety, môžu sa vône navzájom biť a môžu byť až nepríjemné. Snažte sa používať podobné vône, ak sa to dá.

Nedávate si antiperspirant pred tým, ako idete spať.

yourbodychanging.com
yourbodychanging.com

Možno ste si mysleli, že najlepšie je, ak si dáte antiperspirant pred tým, ako odídete ráno do práce. No lepšie je, ak si ho dáte pred spaním, pretože cez noc sa veľmi nepotíte, a preto má antiperspirant šancu dostať sa vám do pórov a vytvoriť ochranu na nasledujúci deň.

Používate deodorant namiesto sprchy.

ufprism.com
ufprism.com

Deodoranty sú dôležité, ale nie sú čarovné, nemôžu nahradiť čistiaci efekt dobrej sprchy.

Aplikujete si príliš veľa deodorantu.

pulse.ng
pulse.ng

Je prirodzené, že chcete zamaskovať nepríjemný pach potu. Nemali by ste to ale preháňať, pretože niektoré deodoranty môžu obsahovať silné chemikálie, ktoré môžu pri väčších dávkach spôsobovať svrbenie pod pazuchami alebo dokonca aj vyrážky.

Aplikujete si deodorant na oblečenie.

getdeogo.com
getdeogo.com

Na to, aby deodoranty fungovali ako majú, musia sa aplikovať rovno na kožu, na miesto, kde sa potíte.  Na oblečení vám deodorant však nijako nepomôže. Je veľa miest, kde vám môže deodorant pomôcť. Napríklad čelo pri športoch, aby vám pot nestekal do očí.

zdroj: interez.sk(košo), diply.com